Mobil Sohbet

Mobil Sohbet Sitelerinin günden güne önemi artıyor. Türkiye'nin her şehrinden rahatlık bağlanabilen bu siteler birçok farklı kullanım avantajını da beraberinde getiriyor. Mobil Chat Uygulamaların Ücretsiz Mobil Sohbet ve herkese açık olması da en büyük faydalarından biri olarak görülmektedir.

Mobil Sohbet, Mobil Chat sitelerin sunduğu diğer olanaklardan faydalanmak isteyen herkes Mobil Sohbet Odaları hatlarına istedikleri zaman bağlanabilirler. Tamamen hızlı ve pratik olan Mobil Sohbetler bağlanma seçenekleri kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. İsteyenler alıştıkları Yazılı Sohbet eski sürüm ile odalara bağlanabilirken, isteyenlerse yeni sürüm ile bağlan kısmına tıklayabilirler. Herhangi bir üyelik talep edilmemektedir. Ancak her giriş için kullanabilecek bir şifreye sahip olmak da mümkündür. Güvenlik gereği bu şifrenin harf ve rakamlardan oluşması, aynı zamanda kimseyle paylaşılmaması öneriliyor. Her kullanıcıya ait bir nick ya da rumuz zorunluluğu bulunmaktadır. Öncesinde başka bir kullanıcı tarafından seçilen rumuzlar seçilemez ve sistem tarafından uyarı gelir.Kişiler giriş yaptıktan sonra otomatik olarak bir Sohbet Odası`na yönlendirilir. Ancak ana sayfanın üst kısmında ''başka odaya gir'' başlığı altında başka bir seçenek daha bulunuyor. Tüm kullanıcıların isteklerine bağlı olarak değerlendirebilecekleri başka alanlar da ana sayfada yer almaktadır. ''Özelimi kapat'' uygulaması bunlardan bir diğeridir. Bu sayede özel yazışmalara kapatılan hesaplarla sohbet odaları misafir olarak giriş yapılabilir. Düzenli olarak mobil sohbetlere giriş yapmak isteyenler nicklerini sisteme kaydettirebilir. Bu sayede her defasında başka bir rumuz bulma zorunluluğu ortadan kaldırmaktadır. Bilgisayar ve telefonlarına otomatik giriş özelliğini kaydedenler ise tek bir tuş ile birlikte Mobil Chat Odaları`na giriş yapabilir. Aynı nicki kullanmaktan sıkılanlar için nicki değiştir gibi alternatif bir seçenek daha sunuluyor.

Belli başlı kullanıcıları ve odaları direkt olarak engellemek ve kaldırmak da mümkündür. Bu özel seçeneklerin tamamında tüm kullanıcılar faydalanabilir. Forumlarda yazı okurken ya da Mobil Sohbet Odaları`nda Sohbet Ederken sürekli müzik yayınları dinlemek de mümkün. Aynı zamanda Radyo istek kısmına tıklanarak şarkı isteğinde bulunabilir. Mobil sohbet hatlarına dj olarak başvuruda bulunmak da diğer seçenekler arasında yer alıyor. Adminler ile iletişime geçilerek daha önceki dj'lik deneyimleri kısa öz geçmişler ile birlikte gönderilebilir. Pop, rock, jazz gibi birden fazla müzik türünde çalan yayınlar söz konusu sitelerin çok daha eğlenceli olmasını sağlıyor. Adminlerle irtibata geçmek için iletişim kısmına tıklamak yeterli olmaktadır. Gün içerisinde ilgili kişilere geri dönüşler yapılmaktadır. Bu online platformları aktif olarak kullanan herkesin mümkün mertebe uyması gereken kurallar mevcuttur. Kural ihlali neticesinde sistem tarafından ikaz edilebilir. Aynı kural ihlali tekrarlandığı takdirde üyelikler iptal edilir. Bu kuralların başında genel ahlak kurallarına riayet etmek gelir. Küfürlü ve argo içerikli konuşmak kesinlikle yasaktır. Karşı cinse cinsel içerikli tekliflerde bulunmak da yasaklar arasında yer alıyor. Birbirini tekrar eden ve spam şüphesi uyandıran cümle tekrarlarından da kaçınılmalıdır. Aynı zamanda dini ya da sportif bir takıma yönelik tezahüratlarda bulunulmamalı ve sloganlar atılmamalıdır. Irkçı davranışlar ve üyelerden birini tehdit etmek de kesinlikle yasak olup hesabın banlanmasına neden olmaktadır.

Yeni Ortam Yeni Arkadaşlıklar